کاجهای پیوندی

کاجهای پیوندی به دلیل شکل و حالت خاصی که دارند، بسیار مورد توجه طراحان و مجریان فضای سبز قرار میگیرند. تنوع رنگ، حالت و شمایل زیبای آنها میتواند هرکسی را مجذوب خود کند. اغلب این کاجها بر روی سرو زربین یا شیرازی پیوند میخورند و بار رشد تدریجی پیوندک شکل جذاب این کاجها نمایان میشود.
کاج ستارهای با آن حالت مجنون خود، دم روباهی با آن فرم کشیدهی جذاب خود، ژنویه با شکل کروی زیبای خود، ارس با رنگبندی دلربای خود، باکس با شمایل منحصر به فرد خود، نانا با ظرافت خارقالعاده خود، جونیپروس با رنگبندی متفاوت خود، اطلس مینیاتوری با برگهای خاص خود و تویا فر و … میتوانند به عنوان تک درخت جلوهی هر محوطهای را چند برابر کنند.
این کاجهای زیبا تحمل چندان بالایی در برابر یخبندانهای طولانی و متوالی را ندارند و هر زمان که احساس شد خاک پای گیاه خشک شده است، میبایست مرطوب شوند. این کاجها میبایست در زمین پیوند خورده و پس از به ثمر نشستن و رشد کافی به گلدانی مناسب منتقل شوند. خاک این گونههای گیاهی هم مانند سایر هم خانوادههای خود میبایست زهکش مناسبی داشته و غنی از مواد مغذی اصلی باشند و تا حد ممکن سبک. از این گونههای زیبا میبایست در برابر نفوذ شته، پروانه و قارچ محافظت نمود.

کاجهای پیوندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *