توری

درخت یا درختچه گلداری محسوب میشود که از خانواده لیتراسه میباشد و بومی جنوب آسیا میباشد. این درختچه زیباییهای منحصر به فردی را در تمام فصول سال عرضه میکند. با سبز شدن این گیاه در فصل بهار، گلهای بسیار زیبای آن در تابستان رخ نمایی میکند. بعد از آن در پاییز شاخ و برگهای رنگارنگ آن جلوهی بسیار زیبایی را ایجاد میکند به گونهای که برگهای آن به رنگ زرد و نارنجی در میآید و سپس پوسته بسیار جذاب آن در زمستان نمایان میشود. جالب است بدانیم که توری هر ساله پوست خاکستری رنگ خود را میریزد و دوباره پوست جدید میزند.
این گیاه میتواند اندازههای مختلفی را داشته باشد، از درختچهای با طول 60 سانتیمتری گرفته تا درخت تنومند چند متری. همچنین گلهای آن میتواند به رنگهای سفید، صورتی، قرمز یا سرخابی و بنفش باشد و به شکل پایهدار (یک تنه) و چند تنه قابلیت رشد و پرورش را دارد.
نیاز نوری بالایی دارد و لازم است در معرض نور مستقیم خورشید قرار داشته باشد. به گونهای که میتوان گفت آفتاب بیشتر منجر به گلدهی بیشتر میشود. نیاز به برنامه آبیاری منظمی دارد به خصوص در فصل تابستان و تحمل تشنگی را ندارد. خاک باغچه کمی اسیدی که با خاک برگ سبک شده باشد و زهکش خوبی داشته باشد، بستری مناسب برای رشد این گیاه میباشد و معمولاً با قلمهگیری و کاشت بذر میتواند تکثیر پیدا کند.

خانواده لیتراسهدرخت یا درختچه گلدارفصل بهار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *