کاملیا

با نام انگلیسی CAMELLIA JAPONICA از خانواده: THEACEAE – چای میباشد و
بومی آسیای شرقی است. کاملیا درختچهای است همیشه سبز که برگهای آن حالت چرمی سبز داشته و گونههای مختلفی از آن در سطح دنیا شناسایی شده است. این گیاه بومی شرق و جنوب شرقی آسیا که در کشورهایی مانند ژاپن، چین، کره و اندونزی به شکل فراوانی وجود دارد. گلهای آن شباهت عجیبی به گل رز داشته و تنوع قابل توجهی به لحاظ رنگ و هندسه گل دارد. رنگهای قرمز، صورتی، گلبهی، ارغوانی، سفید و چیتی آن در ایران عزیزمان رویت شده است. به دلیل آن که رنگ برگهای کاملیا سبز تیره میباشد، شکوفا شدن گلهایی با این رنگها منجر به ایجاد یک تصویر بسیار زیبا و جذاب از این گیاه میشود. کاملیا به محیط روشن و در زمستان به یک دوره سرما نیاز دارد و سایه و نیم سایه دوست بوده و معمولاً جوانههای گل در اواخر پاییز نمایان میشود اما آفتاب، سرما یا سایه بیش از حد میتواند باعث کاهش گلدهی شود.
کاملیا در خاکهایی با زهکشهای مناسب، مواد آلی مناسب و کمی اسیدی (pH 5.5 – 6.5) رشد خوبی دارند، دارای مواد آلی زیاد و کمی اسیدی هستند بهترین رشد را دارند. رشد آنها نسبتاً کند بوده و اما گیاهانی با عمر طولانی در چشمانداز محسوب میشوند.
میزان نیاز آبی کاملیا به محیط کشت و جو محیطی بستگی دارد و هرچند که این گیاه احتیاج به رطوبت بالا داشته و در مناطق گرم و خشک میبایست در فضای منزل نگهداری شود. توصیه میشود که هر بار که خاک گیاه خشک شد سعی شود آبیاری ملایمی صورت پذیرد.

CAMELLIA JAPONICATHEACEAEکاملیاهمیشه سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *