پالم واشنگتن

پالم واشنگتن یا پالم بادبزنی مکزیکی دارای یک تنه قهوهای مایل به قرمز هستند که توانایی رسیدن تا ارتفاع 24 متر را دارند که برگها بعد از چیده شدن بقایایی به شکل کاملاً حلقوی بر روی تنه قطر ایجاد میکنند. پالم به جهت داشتن برگ‏های بادبزنی و بسیار برگی که به نخل بادبزنی معروف است که مناطق شمالی کشور خاستگاه رشد و پرورش آنها هستند.
برگهای بزرگ این گیاه، رنگ سبز پررنگ و براقی داشته و ساقههای برگهای آن قهوهای متمایل به نارنجی رنگ بوده که خارهای دندانهای ارهای بسیار تیزی دارند. در اوایل تابستان، گل آذینهای روشن و شاخهای ایجاد میکنند که دستههایی از گلهای کوچک روشن و کمی نارنجی میباشند. پس از بلوغ کامل گلها، بذرهای سیاه رنگی تشکیل میشود. این گونه از پالم در برابر نور مستقیم خورشید و هر خاکی که زهکش خوبی داشته باشد رشد قابل توجهی دارند. آبیاری منظم میتواند به رشد آنها کمک شایانی کند اما آنها میتوانند دورههای طولانی مدت خشکی را تحمل کنند و در برابر نمک و باد مقاومت نسبتاً خوبی هم دارند.
پالم واشنگتنی به جهت عظمت و بزرگی که دارد میتواند سبب ایجاد شکوه یک معماری شود و برای کسانی که میخواهند در کوتاهترین زمان ممکن یک چشمانداز عالی ایجاد کنند، مناسب میباشد.

پالم بادبزنی مکزیکیپالم واشنگتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *